Známe vítěze letošního ročníku Czech-Polish Friendshiptour 2023!

28.08.2023

Napínavé bitvy o celkové prvenství nabídl také finálový turnaj celé tour, který hostilo Zabrze na území Slezského vojvodství. Finálového turnaje se zúčastnilo celkově 88 hráček a hráčů z různých koutů České republiky a Polska. 

V kategorii chlapců do 14 let dominoval Mateusz Nowak, který nakonec obsadil třetí místo v celkovém pořadí celé tour. Na druhém místě se celkově umístil David Drlík z Tenisového klubu Na Dolině. Zlatého vavřínu z celé tour se dočkal Tomáš Kašpárek z TK PRECHEZA Přerov. V kategorii děvčat do 14 let se rovněž radovaly dvě Češky. O celkové prvenství se ve finále popraly Nela Dihlová (TK SC Ostrava) a Elly Meszárošová (TJ Spoje Praha), která se stala celkovou vítězkou. Třetí místo v celkovém hodnocení zaujala Aleksandra Zaplawa z Polska. 

V kategorii do 12 let byly české barvy opět o něco úspěšnější. Ve finále se, jak bylo zvykem během předešlých turnajů, střetli Šimon Janoušek (TK Slavia Plzeň) a Václav Barina (TK AGROFERT Prostějov). Ve finále byl úspěšnější Janoušek a vydobyl si tak prvenství v celé tour. Druhé místo nakonec obsadil již zmíněný Václav Barina a oba české hráče doplnil na místě třetím Polák Igor Bartnik. Ani v kategorii děvčat do 12 let nenastala změna v celkovém pořadí a první dvě místa opět obsadily dvě Češky a třetí místo náleželo polské hráčce. Anna Jančaříková (TK Hlinsko) sice na turnaji v Zabrze prohrála ve dvouhře už v semifinále, ale díky výhře ve čtyřhře a dostačujícímu bodovému hodnocení z předešlých turnajů to stačilo na celkové vítězství. Její partnerka ze čtyřhry Nina Schmidová (TK AGROFERT Prostějov) díky fantastické účasti v obou finále si zasloužila druhé místo v celkovém pořadí. Obě české bojovnice doplnila na třetí bronzové pozici Oliwia Kadzielska.