Turnaj v Bytomi ovládli Zaplawa a Janoušek.

22.03.2023

Máme za sebou již druhý turnaj celé Czech - Polish friendship Tour 2023. Pořadatelství turnaje nyní padlo na polskou Bytom a opět bylo na co koukat. 

Kvalitní tenis v kategorii U14 ukázali jak polští tak samozřejmě čeští hráči. Mezi děvčaty se mohla radovat z celkového prvenství reprezentantka Klub Tenisowy GAT Gdańsk Aleksandra Zapława. Ta své soupeřky doslova ničila a nedala jim žádnou šanci. Bez ztráty jediného setu se hladce dostala do finálového duelu, kde vyzvala Češku Nelu Dihlovou. Tu nakonec porazila hladce ve dvou setech 6:3 6:4.

Mezi chlapci dominoval Tomáš Kašpárek. Jeho cesta turnajem byla velmi podobná. Rovněž ovládl celý turnaj bez většího zaváhání. Ve finále nastoupil tento hráč, který reprezentuje klub TK PRECHEZA Přerov, proti Polákovi Pawlu Hugo Rytelewskému. Toho hladce ve finále porazil ve dvou sadách 6:1 6:1.

Další ze série těchto turnajů se odehraje 21 - 23/04/2023 v Opavě. Série polsko-českých turnajů je spolufinancována polským Ministerstvem sportu a cestovního ruchu. Hlavním partnerem série je Strefa Tenisa.