Průběžné bodování Czech - Polish friendship tour 2022

15.05.2022

Czech - Polish Friendship Tour 2022 má za sebou v tomto ročníku už dva turnaje, které hostily nejprve slezská metropole Opava a následně polská Wroclaw. Opavskou královnou se stala Veronika Smékalová (TK PRECHEZA Přerov), která v celém turnaji ztratila pouze jeden set. V chlapecké části se vítězem stal Błażej Krzyśko (KS Górnik Bytom). Ten rovněž ztratil ve své cestě k prvenství pouze jednu sadu a to v polském finále proti Sebastianu Tejerinovi. Čtyřhry byly čistě českou záležitostí a prvenstvím se tak mohou chlubit Kristýna Přikrylová (TK PRECHEZA Přerov) s Veronikou Navrátilovou (ŽLTC Brno). Klukům dominovala dvojice Šimon Kabrhel (I.ČLTK Praha) a Tomáš Havel (TK AGROFERT Prostějov).

Do polské metropole, která je od českých hranic vzdálená ani ne 100 kilometrů, se podívala rovněž Kateřina Zajíčková (TK Sparta Praha). Ta bez ztráty jediného setu potvrdila pozici nejvýše postavené české hráčky celého turnaje a stala se tak vítězkou. Do Wroclawi dorazil i momentálně nejvýše postavený český junior v kategorii mladších žáků Michal Rakouš (TK AGROFERT Prostějov). Stejně jako Kateřina Zajíčková se i Michalovi podařilo turnajem proletět bez ztráty jediné sady a mohl se tak radovat z vítězství při své premiéře v rámci Czech - Polish Friendship Tour 2022. Oba se radovali také z úspěchu ve čtyřhře. Kateřina Zajíčková se svou partnerkou Kristýnou Přikrylovou (TK PRECHEZA Přerov) a Michal Rakouš společně s Tomášem Techlovským. 

Níže naleznete průběžné bodové hodnocení celé tour. Další turnaj proběhne na konci července v Ostravě a celá tour se zakončí v v září v polské Bytomi.