Kadzielska ovládla turnaj děvčat v Bielsku. Mezi chlapci dominoval Janoušek!

15.03.2023

Máme za sebou první várku ze série Czech - Polish Friendship Tour v tomto kalendářním roce. Královnou Bielsko - Biale se stala mladá Polka Oliwia Kadzielska a potvrdila roli první nasazené hráčky turnaje. Mezi chlapci vyhrál Čech Šimon Janoušek.

V finále porazila soupeřku z České republiky Gabrielu Šulcovou a to hladce ve dvou setech 6:1 6:3. Šulcová ovšem neměla cestu do finále vůbec jednoduchou. Ve čtvrtfinálovém boji musela ukázat své bojovné tenisové schopnosti a svou krajanku Justýnu Reifovou porazila až v závěrečné sadě tzv. match tiebreaku. Podobný scénář se opakoval i v semifinálovém klání proti Tereze Pěnčíkové rovněž z České republiky. I zde rozhodoval match tiebreak, který Šulcová vyhrála 10:2.

V Pszczyně se povedlo urvat zlatý vavřínový věnec hráči TK Slavia Plzeň Šimonu Janouškovi a to se ztrátou pouze jediného setu. Jediný moment, kdy jsme u Janouška mohli cítit zaváhání bylo v semifinále proti Poláku Mikolaji Arentovi. Šimon Janoušek po první prohrané sadě ale zápas otočil ve svůj prospěch a po setech 4:6 a 6:4 vyhrál i závěrečnou sadu 10:8. Ve finále mu už nestačil vystavit pomyslnou stopku ani krajan Václav Barina. Janouše se tak stal výhercem turnaje po senzačním výsledku 6:2 a 6:3.

Všem zúčastněným děkujeme za krásně strávené tři dny a všem, kterým se povedlo uspět gratulujeme! Další turnaj ze série Czech - Polish Friendship Tour 2023 se odehraje už v sobotu 18/03/2023 v polské Bytomi.