Znamy zwycięzców tegorocznego Czech-Polish Friendshiptour 2023!

2023-08-28

Turniej finałowy całego tournée, którego gospodarzem było Zabrze na terenie województwa śląskiego, również obfitował w emocjonujące zmagania o pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. W turnieju finałowym wzięło udział łącznie 88 zawodników z różnych części Czech i Polski.

Kategorię chłopców do lat 14 zdominował Mateusz Nowak, który w klasyfikacji generalnej całego turnieju zajął trzecie miejsce. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajął David Drlík z Tennis Club Na Dolině. Złoty laur całego tournée otrzymał Tomáš Kašpárek z TK PRECHEZA Přerov. W kategorii dziewcząt do 14 lat szczęśliwe były także dwie Czeszki. W finale o mistrzostwo klasyfikacji generalnej walczyły Nela Dihlová (TK SC Ostrava) i Elly Meszárošová (TJ Spoje Praha), która została zwycięzcą klasyfikacji generalnej. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zajęła Aleksandra Zaplawa z Polski.

W kategorii do lat 12 nieco większe sukcesy ponownie odniosły czeskie barwy. W finale, jak to zwykle bywa podczas poprzednich turniejów, spotkali się Šimon Janoušek (TK Slavia Plzeň) i Václav Barina (TK AGROFERT Prostějov). W finale Janoušek był bardziej skuteczny i zdobył pierwsze miejsce w całej trasie. Ostatecznie drugie miejsce zajął wspomniany już Václav Barina, a dwóch czeskich zawodników uzupełnił trzeci Polak Igor Bartnik. Nawet w kategorii dziewcząt do 12 lat nie nastąpiła zmiana w klasyfikacji generalnej, a dwa pierwsze miejsca ponownie zajęły dwie Czeszki, a trzecie miejsce przypadło Polce. Anna Jančaříková (TK Hlinsko) przegrała już w półfinale gry pojedynczej na turnieju w Zabrzu, ale dzięki zwycięstwu w deblu i wystarczającej punktacji z poprzednich turniejów wystarczyło to do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej. Jej partnerka w grze podwójnej Nina Schmidová (TK AGROFERT Prostějov) dzięki fantastycznemu udziałowi w obu finałach zasłużyła na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Do obu czeskich zawodniczek na trzeciej brązowej pozycji dołączyła Oliwia Kadzielska.