Punkty z Czech - Polish friendship tour 2022

2022-05-15

Czech - Polish Friendship Tour 2022 miał już w tym roku dwa turnieje, których gospodarzem była najpierw śląska metropolia Opawa, a następnie polski Wrocław. Veronika Smékalová (TK PRECHEZA Přerov) została królową Opawy, przegrywając tylko jednego seta w całym turnieju. W sekcji chłopców zwyciężył stal Błażej Krzyśko (KS Górnik Bytom). Ten też stracił tylko jeden kort na swojej drodze do mistrzostwa, polski finał z Sebastianem Tejerinem. Debel był czysto czeską sprawą, a pierwszymi miejscami mogą się pochwalić Kristýna Přikrylová (TK PRECHEZA Přerov) i Veronika Navrátilová (ŽLTC Brno). Wśród chłopców dominowali Šimon Kabrhel (I.ČLTK Praha) i Tomáš Havel (TK AGROFERT Prostějov).

Kateřina Zajíčková (TK Sparta Praha) potwierdziła swoją pozycję najwyżej notowanej czeskiej zawodniczki w całym turnieju i tym samym została zwycięzcą. Do Wrocławia przyjechał też Michal Rakouš (TK AGROFERT Prostějov), obecnie najwyższy czeski junior w kategorii juniorów. Podobnie jak Kateřina Zajíčková, Michałowi udało się przelecieć przez turniej nie tracąc ani jednego seta, dzięki czemu mógł cieszyć się zwycięstwem podczas swojej premiery w czesko-polskim Tourze Przyjaźni 2022. Obaj również cieszyli się z sukcesu debla. Kateřina Zajíčková ze swoją partnerką Kristýną Přikrylová (TK PRECHEZA Přerov) i Michal Rakouš wraz z Tomášem Techlovskim.

Poniżej znajduje się aktualny wynik całej trasy. Kolejny turniej odbędzie się pod koniec lipca w Ostrawie, a cała trasa zakończy się we wrześniu w Bytomiu.