Marešová znów zwycięża! Řehoř o włos nie zdobył drugiego zwycięstwa z rzędu.

2024-03-26

Beata Marešová (TK Sparta Praha) potwierdziła swoją formę i po zwycięstwie w Bielsku-Białe, świętuje kolejne zwycięstwo. W Bytomiu znów jej się powiodło. Przeszła przez turniej bez straty ani jednego seta i w finale pokonała rodaczkę Terezę Vychodilovą (TK Agrofert Prostějov) 6:2 6:1. Czeskim tenisistkom powodziło się również w grze podwójnej, gdzie ponownie triumfowała Beata Marešová. Wraz ze swoją partnerką Kateřiną Kubíkovą (I. ČLTK Praha) pokonały inną czeską parę Dudlová-Svoboda w dwóch setach 6:3 6:2. Dzięki swojej dominacji na turnieju Beata Marešová zdobyła maksymalną liczbę punktów do bieżącego rankingu.

W kategorii chłopców turniej zapowiadał się interesująco, z finałem, w którym wystąpili dwaj najwyżej rozstawieni czescy gracze - David Motal (TK Agrofert Prostějov) i Benjamin Řehoř (TK Slavia Plzeň). B. Řehoř, jako zwycięzca pierwszego turnieju z serii Czech-Polish Friendship Tour 2024, nie sprostał w finale swojemu rodakowi i przegrał w dwóch setach 2:6 4:6. David Motal zdobył więc pierwsze punkty w całej serii. W części deblowej turnieju zwycięstwo cieszyli się ponownie czescy gracze. Šimon Krkoška (Tenisový klub Studénka z.s.) i Adam Zikmund (TK Sparta Praha) pokonali polski duet Jakub Cieciera (Fundacja Europejskie Centrum Tenisa) i Maciej Szyca (Sopot Tenis Klub).

Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom, którzy odnieśli sukces na turnieju, gratulujemy i wierzymy, że spotkamy się na kolejnych turniejach Czech-Polish Friendship Tour 2024.

Bieżące rankingi całej serii zostaną wkrótce opublikowane.