Turniej w Bytomiu zdominowali Zaplawa i Janoušek

2023-03-22

Za nami już drugi turniej z cyklu Czech - Polish Friendship Tour 2023, którego organizatorem był Bytom i po raz kolejny było co oglądać.

Zarówno polscy jak i czescy zawodnicy pokazali jakościowy tenis w kategorii U14. Wśród dziewcząt z ogólnego mistrzostwa mogła cieszyć się Aleksandra Zaplawa, reprezentująca Klub Tenisowy GAT Gdańsk. Dosłownie zniszczyła swoje przeciwniczki i nie dała im żadnych szans. Nie tracąc ani jednego seta, gładko dotarła do pojedynku finałowego, gdzie zmierzyła się z Czeszką Nelą Dihlovą. Ostatecznie pokonała ją w dwóch setach 6:3 6:4.

Wśród chłopców dominował Tomáš Kašpárek. Jego droga przez turniej była bardzo podobna. On również bez większego wahania zdominował cały turniej. W finale ten zawodnik, który reprezentuje klub TK PRECHEZA Přerov, zagrał z Polakiem Pawłem Hugo Rytelewskim. Pokonał go gładko w finale w dwóch setach 6:1 6:1.

Następny z cyklu tych turniejów zostanie rozegrany w dniach 21 - 23.04.2023 w Opawie. Cykl turniejów polsko-czeskich jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Głównym partnerem cyklu jest Strefa Tenisa.